Chlorella w pigułce

chlorella

Chlorella jest jednokomórkowym glonem uwielbiającym wilgoć i wody słodkie i słone. Pojawia się w wielu miejscach na całym świecie, ale przez wieki pozostawała nieznana. Interesowały się ją jedynie ludy azjatyckie z terenów Chin i Japonii, a w Europie i Stanach zyskała popularność dopiero po pojawieniu się pierwszych badań, czyli mniej więcej w połowie XX wieku. Od tamtej pory chlorella zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak za sprawą jej niesamowitych wartości odżywczych. Jak wszystkie mikroalgi, ten niezwykle malutki roślinny organizm, kryje w sobie wiele bogactw natury, które można z powodzeniem wykorzystać z pożytkiem dla ludzkiego zdrowia i lepszego samopoczucia.

Działanie mikroalgi

Mikroalgi to doskonałe źródło chlorofilu. Uważa się, że chlorella ma go najwięcej spośród wszystkich znanych roślin, to jemu zresztą zawdzięcza swoją nazwę i ogromny potencjał antyoksydacyjny. Chlorella chroni ciało przed wolnymi rodnikami, i to w stopniu niespotykanym. Z badań wynika, że jest tak dobrym przeciwutleniaczem, iż gwarantuje doskonałą ochronę nawet palaczom, zmniejszając ich śmiertelność i oczywiście ryzyko zapadnięcia na choroby związane z paleniem tytoniu, ale to jeszcze nie wszystko.

Chlorellę warto docenić ze względu na jej niezwykle pozytywny wpływ na układ immunologiczny. Badania potwierdzają, że chlorella zwiększa odpowiedź immunologiczną na szczepionki przeciwko grypie i poprawia pracę układu odpornościowego nawet u osób zarażonych HIV. Regularna suplementacja już po kilku tygodniach przynosi ulgę (zmniejszenie objawów) osobom cierpiącym na różne alergie, w tym uporczywe alergie wziewne.

U osób zdrowych chlorella po prostu wzmacnia układ immunologiczny, zmniejszając częstość zapadania na choroby sezonowe, przeziębienia czy grypę.

To zaledwie część właściwości chlorelli – te mikroalgi potrafią dużo, dużo więcej. Jeśli jesteście zainteresowani polecam odwiedzić witrynę: chlorella-sklep.com.pl. Znajdziecie tam całą masę informacji o chlorelli. Między innymi skład, dawkowanie etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *