Kilka słów o agencjach interaktywnych

agencje interaktywneAgencje interaktywne stanowią obecnie najszybciej rozwijający się segment działalności marketingowej. Specjalizują się one w budowie wizerunku firm w Internecie i koordynują działania reklamowe na wszystkich etapach, od przygotowania strategii aż po jej realizację. Aby firma osiągnęła sukces, musi się odpowiednio reklamować. W dobie postępującej informatyzacji oraz rozwoju tak zwanej sieci 2.0, opierającej się głównie na kontaktach społecznościowych, niezbędne jest nie tylko zaistnienie danej marki w Internecie, ale także umiejętność dotarcia do różnych grup potencjalnych odbiorców poprzez wytworzenie więzi oraz zaufania do marki.

Agencje interaktywne dbają o identyfikację wizualną marki oraz biorą na siebie całość działań przeprowadzanych w Internecie. Aby zbudować pozycję firmy w sieci, należy przede wszystkim określić cele, jakie zamierza ona osiągnąć i opracować odpowiednią strategię komunikacji. Ostatnim etapem pracy jest wdrożenie założeń oraz monitorowanie efektów za pomocą badań i informacji zwrotnych (feedback).

Główne narzędzia, jakimi posługują się agencje interaktywne są marketing wirusowy, reklama internetowa oraz e-commerce. Marketing wirusowy dąży do wytworzenia sytuacji, w której internauci, nie zawsze świadomie, sami będą rozpowszechniać informacje dotyczące danego produktu, na przykład za pomocą filmików lub zdjęć. Obecnie większość treści znajdującej się w Internecie wytwarzana jest przez samych użytkowników, toteż najłatwiejszymi kanałami dostępu do potencjalnych konsumentów są portale społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter, oraz blogi i fora internetowe, na których zamieszczane są treści reklamowe. Wszelkie działania w sieci mają na celu wywołanie, często podświadomych, pozytywnych skojarzeń o danej marce, co przekłada się na sprzedaż.

Jeżeli interesują nas ceny jakie oferują dane agencje interaktywne wystarczy wygenerować przykładowe zapytania do Google: „pozycjonowanie cennik”, czy „koszt kampanii AdWords”. Więcej na temat kampanii Adwords można też znaleźć na stronie tej agencji interaktywnej z Krakowa http://www.mavengroup.pl/kampanie-adwords..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *