Lekcje śpiewu by wygrać talent show

nauka śpiewania sprawia przyjemność

Nauczyciele śpiewu czy szkoły muzyczne często już na swoich stronach internetowych promują swoje lekcje śpiewu jako wspaniałe przygotowanie do popularnych programów rozrywkowych, są nastawieni na wszechstronny rozwój uczniów. Nauka śpiewu u takiego prowadzącego musi bowiem uczyć zarówno świadomego śpiewu, ale także interpretacji utworu. W telewizji nie sposób pominąć choreografii, ruchów i wizerunku scenicznego adekwatnych do wykonywanej piosenki – im więcej się dzieje, tym przecież lepiej.

Lekcje śpiewu z profesjonalistami polegają również na ćwiczeniu dykcji, emisji i intonacji głosu czy poprawnego oddechu przeponowo-żebrowego. Szkoli się także solfeż (czyli nauka czytania nut głosem) i inne ćwiczenia wokalne połączone oczywiście ze śpiewem wybranych piosenek. Dodatkowo niektórzy nauczyciele – z większych miast typu Wrocław – prowadzący lekcje śpiewu, w ramach dodatkowej zachęty, raz na parę miesięcy organizują dla podopiecznych koncerty, by mogli oni oswoić się ze sceną, publicznością lub zaprezentować pewność siebie i gotowość na zwycięstwo.

Eksperci talent show, którzy często sami prowadzą lekcje śpiewu, uważają, że różnica między osobami niećwiczącymi z profesjonalistami jest łatwo słyszalna. Nauka śpiewu nadaje według nich nową wartość głosowi i pozwala kandydatowi na otwarcie się na nowe doznania muzyczne w celu wszechstronnego rozwoju muzycznego. Fachowcy twierdzą także, że niekiedy jedynym czego brakuje uczestnikom do zakwalifikowania się do kolejnego etapu, to właśnie warsztat. Dlatego polecają profesjonalne lekcje śpiewu, a tych przykładowo Wrocław oferuje dużo, w celu doskonalenia własnych umiejętności – by usłyszeć to, co dotychczas było ukryte.

Warto wiedzieć, że lekcje śpiewu podzielone są zazwyczaj na klasy, specjalizacje (np. pop, rock, blues, jazz czy piosenkę aktorską) i poziomy zaawansowania (początkujący, średnio zaawansowany oraz zaawansowany), tak by każdy mógł dopasować ćwiczenia do swojego zapotrzebowania. Lekcje śpiewu są odpowiedzią na programy talent show – czy jest to pozytywne zjawisko? Trudno oceniać, należy chyba przychylić się do opinii Martin’a Luther’a King’a: „kto nie lubi (…) śpiewu pozostanie głupcem całe życie”.

Więcej na: http://wroclaw.smileflow.pl/lekcje/spiewu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *