Rola dj-a wodzireja

dj na studniówkę

Pięknie przystrojona sala, kolorowe oświetlenie, bogato zastawione stoły oraz elegancko ubrani panie i panowie to standardowy obraz hucznego balu. Niesamowita atmosfera i obecność wielu ludzi często może onieśmielać. Co odważniejsze pary rwą się do tańca, większość jednak okupuje miejsca siedzące i z pewną dozą nieśmiałości i zazdrości spogląda na parkiet. I oni zaczynają się dobrze bawić, gdy do akcji wkroczy wodzirej.

Funkcja wodzireja stała się popularna w Europie w XVIII wieku. Wówczas w modę weszły tańce korowodowe z wieloma urozmaiconymi figurami i licznymi uczestnikami, które należało sprawnie przeprowadzić przez salę balową. Wodzirej jest więc przede wszystkim odpowiedzialny za prowadzenie zabawy na weselach, balach oraz zabawach tanecznych. Tworzy on nowe układy choreograficzne, które prezentuje podczas szkoleń tanecznych i animacyjnych. Przede wszystkim jednak zajmuje się pilnowaniem harmonogramu imprezy oraz zapowiedziami słownymi kolejnych jego etapów. W zakresie jego działalności leży reżyseria całego wydarzenia muzyczno-tanecznego lub okolicznościowego. Współcześnie do najważniejszych funkcji wodzireja należy aktywizacja oraz uczenie uczestników wesel zabawy i tańca.

Wodzirej pełni niezwykle istotną rolę na weselach. Przez cały czas trwania zabawy zagrzewa ludzi do tańca i ruchu. Zachęca do wspólnej zabawy, tworzenia wężyków i innych typowych dla przyjęcia weselnego rozrywek. Zapowiada także pierwszy taniec młodej pary oraz prowadzi charakterystyczne gry weselne nowo poślubionych małżonków. Ponadto kontroluje czas, by wejście na salę tortu oraz wszelkie inne zaplanowane wydarzenia odbyły się we właściwym momencie. W tym wszystkim musi zachować lekkość wypowiedzi, wtrącać dowcipne anegdoty i przede wszystkim dać się lubić. Tylko wtedy będzie w stanie skłonić gości do przyłączenia się do zabawy.

Niezbędnym elementem okazuje się wodzirej. Podczas komersów czy balów maturalnych lepszym rozwiązaniem jest nawet dj wodzirej, jak ten dj na studniówkę z Krakowa – djbarti.pl/oferta/dj-na-studniowke/. W czasie ich trwania pełni rolę zbliżoną do tej na weselach. Uaktywnia młodzież i mobilizuje ich do wejścia na parkiet. Zbiera zamówienia na specjalnie dedykowane piosenki. Poza tym proponuje interesujące zabawy, angażujące całą salę do wspólnej zabawy. Od strony bardziej formalnej zajmuje się przedstawianiem nauczycieli oraz wszelkiego rodzaju zapowiedziami.

Obecność wodzireja na uroczystych zabawach tanecznych zdecydowanie jest potrzebna. Właściwy człowiek w tej roli usprawni przebieg imprezy oraz poderwie ludzi do tańca. Dzięki niemu wszyscy goście powinni dobrze się bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *