Spirulina – ekologiczna żywność

Ekologiczna żywność staje się coraz bardziej popularna. Osoby dbające o zdrowe nawyki żywieniowe przykładają coraz większą uwagę do tego co jedzą. W sklepach możemy natknąć się na półki z ekologicznymi produktami. Swoją dietę warto wzbogacić witaminami i suplementami. Na rynku możemy znaleźć ich ogromną ilość. Jak jednak wybrać takie, które połączą kilka, lub nawet kilkanaście dobroczynnych składników naraz?

Z pomocą może przyjść nam alga morska o tajemniczej nazwie spirulina.

Spirulina pochodzi z rodziny sinic. Występuje w wodach tropikalnych i półtropikalnych, ale jest też hodowana sztucznie na plantacjach. Jest bogata w białko ma go w sobie, aż do 70%. Możemy znaleźć w niej też ogromne pokłady witamin, mikroelementów  i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nic więc dziwnego, że w rejonach w których występuje jest nazywana „zielonym złotem”. Sprulina, którą oferuje na przykład Sklep Hanoju, jest najbardziej naturalnym i najczystszym suplementem jaki podarowała nam natura. Znajduje szeroką gamę zastosowania. Od dietetyki poprzez szeroko rozumianą kosmetykę, w gabinetach odnowy biologicznej i SPA. Ta dobroczynna alga morska może więc przyczynić się do poprawy naszego wyglądu od zewnątrz i wewnątrz naszego organizmu.

Spirulina występuje w formie tabletek do zażywania doustnego i sproszkowana bardziej popularna w kosmetyce. Jako maseczka wyrówna koloryt naszej twarzy, pomoże w walce z nadmiernym wydzielaniem łoju. Okaże się przydatna podczas gojenia wyprysków. Używana na ciało świetnie poradzi sobie z uporczywym cellulitem, wygładzi i ujędrni naszą skórę.

Jako suplement naszej diety oczyści organizm z toksyn. Pomoże osobom z anemią i awitaminozą. Ureguluje metabolizm co może okazać się przydatne dla ludzi, którzy borykają się z nadwagą.

Udowodniono, że przy dłuższym zażywaniu  zwalcza cholesterol, poprawi koncentracje, i wygląd skóry. Wykazuje silne działanie jako antyoksydant. Pomoże zwalczyć dolegliwości związane z tarczycą i układem pokarmowym. Dodatkowo okazuję się pomocna w zwalczaniu zmian miażdżycowych i obniża poziom cukru w organizmie.

Nic więc dziwnego, że spirulina staję coraz bardziej popularna. Jej szeroka gama zastosowania znajduje coraz większą grupę wyznawców. Osoby, które choć trochę poznają tajemnice tego naturalnego suplementu, chcą wejść w jego posiadanie. Jak się okazuje więc „zielone złoto” jest złotem nie tylko z nazwy..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *