Dbamy o nasz trawnik ogrodowy.

Trawnik w ogrodzie, to jeden z ważniejszych jego elementów, o który należy dbać z nie mniejszą pieczołowitością jak o pozostałe rośliny w ogrodzie. W końcu to trawnik jest podstawowym miejscem, w którym będziemy spędzać nasz wolny czas, a co za tym idzie, warto zadbać o to, aby był utrzymany w dobrym stanie technicznym. To na trawniku będziemy z reguły sytuować wszystkie elementy architektury ogrodowej, oraz sprzęty rekreacyjne, wobec czego, warto pamiętać o jego prawidłowej pielęgnacji. Aby ostatecznie był wizytówką naszego przydomowego ogrodu. Przyjrzyjmy się w takim razie kwestiom związanym z prawidłową pielęgnacją naszego trawnika ogrodowego.

Prace wiosenne.

Przede wszystkim, zacząć należy od tego, aby już wczesną wiosną, zadbać o nasz trawnik, który z całą pewnością nieco wycierpiał przez cała zimę. Mróz i śnieg spowodowały z cała pewnością sporo nierówności i spękań oraz wypiętrzeń gleby, wobec czego warto będzie trawnik wyrównać poprzez zastosowanie walcarki ogrodowej. Dobrym pomysłem będzie także napowietrzenie gleby, a w tym celu, zaraz po wyrównaniu, na walcarkę należy założyć nakładkę z kolcami o długości około 5-10 cm i przewalcować cały teren trawnika raz jeszcze. Dzięki nakłuciu gleby odsłonimy nieco korzenie, które dzięki temu będą w stanie lepiej wchłaniać tlen oraz wodę wraz z wszystkimi, niezbędnymi substancjami odżywczymi. Warto także nasz trawnik przegrabić w celu zebrania zeschniętych ździebeł trawy, które będą tylko utrudniać wzrost nowej trawy. Generalnie rzecz biorąc pielęgnacja trawnika wymaga od nas prawidłowego przygotowania go do sezonu, aby potem nie mieć problemów z nawadnianiem czy też strzyżeniem, które to czynności będą podstawowymi w kwestii dbałości o estetykę ogrodowego trawnika.

Zwalczanie kretów.

Najgorszym wrogiem każdego trawnika ogrodowego będą przede wszystkim krety, których należy się za wszelka cenę pozbyć, jeśli już pojawią się w naszym ogrodzie. Nie są to może jakieś wybitne szkodniki, niemniej jednak ich korytarze i kopce potrafią skutecznie zepsuć estetykę naszego ogrodu. Dlatego też, zwalczanie kretów w ogrodzie jest kwestią dość istotną, choć zwalczanie, to może za wielkie słowo. Tutaj bowiem będziemy skupiać się przede wszystkim na ich odstraszaniu za pomocą różnorodnych środków. W sumie to krety są dość pożytecznymi stworzeniami, toteż nie warto ich wybijać, tylko zapewnić sobie, że nie będą pożyteczne w naszym ogrodzie. W tym celu możemy zastosować odstraszające zapachy lokowane bezpośrednio w ich tunele, lub też inne mechaniczne, dźwiękowe odstraszacie. Ostatecznie możemy także zastosować pułapki, w które złapiemy krety i przeniesiemy w bezpieczniejsze dla nich miejsce. Generalnie rzecz ujmując, pojawienie się kreta w naszym ogrodzie, nie powinno być dla nas obojętne i powinniśmy podjąć jakieś kroki mające na celu jego pozbycie, się, toteż warto wiedzieć, jakiego rodzaju rozwiązania zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *