Eksploatacja kabiny lakierniczej.

Współczesny przemysł lakierniczy będzie wykorzystywać coraz więcej innowacji technologicznych, które gwarantują nam o wiele lepsze parametry pracy w wielu aspektach. Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, iż najważniejszą kwestią w jakości nakładanych warstw lakieru będzie czystość otoczenia, a żeby osiągnąć czystość na najwyższym poziomie, trzeba będzie zdecydować się na pewne, stosunkowo spore inwestycje. Przede wszystkim musimy zagwarantować sobie odpowiedni poziom filtracji powietrza dostarczanego do wnętrza, ale możemy także zainwestować w profesjonalną kabinę lakierniczą, która po odpowiednim wyposażeniu w niezbędne filtry będzie gwarantować nam niemalże w stu procentach czystość atmosfery w procesie lakierniczym.

Dobór kabiny lakierniczej, do potrzeb konkretnego warsztatu.

Oczywiście musimy tutaj pamiętać także o tym, iż poszczególne kabiny lakiernicze będą się dość znacznie od siebie odróżniać, niemniej jednak ich podstawowym zadaniem będzie ta sama funkcja. Muszą one zabezpieczyć w dodatkowym zakresie strefę roboczą w lakiernictwie, przed przedostającymi się do wnętrza zanieczyszczeniami z zewnątrz. Oczywiście poprzez dobrą filtrację powietrza, możemy w dużej mierze przechwycić zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz, niemniej jednak w wielu przypadkach, różnorodne lotne zabrudzenia generowane są także wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, i tutaj właśnie będziemy mieć do czynienia z główna funkcją kabiny lakierniczej. Oczywiście kabiny lakiernicze powinny być także wyposażone w niezbędne systemu filtracyjne, oraz dobrej jakości filtr podłogowy do kabiny lakierniczej aby skutecznie oczyszczać powietrze dostarczane do wnętrza i układu sprężania, jak również przechwytywać wszystkie powstające wewnątrz zanieczyszczenia, czyli przede wszystkim mgiełką lakierniczą. Będzie to w znacznym zakresie wpływać na poprawę komfortu pracy, oraz na lepszy poziom osiąganych w pracy efektów, bowiem zabrudzenia będą tutaj wyjątkowo negatywnie wpływać na estetykę, oraz parametry techniczne nakładanych warstw lakieru.

Filtracja w pomieszczeniach lakierniczych.

Oczywiście niezależnie od filtracji powietrza doprowadzanego do kabiny lakierniczej, warto zadbać o to, aby filtry w kabinie miały jak najmniej roboty. Dlatego też, warsztat powinien być wyposażony w niezbędny zespół nawiewno wywiewny, z niezbędnymi filtrami, gwarantującymi przechwyt zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego, jak i w niezbędne filtry wewnętrzne przechwytujące wszystkie unoszące się wewnątrz zabrudzenia powietrza. Dobrej jakości filtry sufitowe podłogowe i naścienne, będą tutaj odwalać kawał dobrej roboty, przechwytując i wiążąc we wnętrzu swoje struktury wszystkie zabrudzenia, które mogłyby się przedostać do strefy roboczej. Wiążą one także wewnątrz siebie zanieczyszczenia chemiczne, czyli tak zwaną mgiełkę lakierniczą, która przecież nie powinna się wydostać na zewnątrz warsztatu. Jednym słowem można powiedzieć, iż ego rodzaju filtry wewnętrzne będą odgrywać niesamowicie istotną rolę, gwarantując nam dodatkowe podniesienie efektywności naszej pracy w warsztatach lakierniczych, poprzez utrzymanie wysokiego poziomu czystości wewnętrznej atmosfery roboczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *