Licówki porcelanowe

licówki porcelanowe

Społeczeństwo w obecnych czasach przywiązuje ogromną wartość do wyglądu zewnętrznego. Okazuje się, że nie tylko włosy, oczy, ręce czy sylwetka są oceniane przy pierwszym spotkaniu. Przeprowadzono badania, które potwierdziły tezę, że dla wielu ludzi na pierwszym miejscu przy poznaniu są zęby. W przypadku, gdy własny uśmiech nie zadowala i konieczna jest korekta kształtu czy koloru zębów, należy udać się do gabinetu stomatologicznego po poradę. Innym powodem są małe urazy, pęknięcia szkliwa czy odłamane brzegi sieczne zębów.

Lekarz stomatolog przedstawi kilka możliwości skorygowania niedoskonałości tak, by zdrowy uśmiech był ozdobą twarzy. Poniżej opiszę po krotce kilka z nich. Z pełną ofertą zabiegów wchodzących w skład stomatologi estetycznej zapoznasz się na stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/.

Jedną z nich są wypełnienia kompozytowe, które można wykonać podczas jednej wizyty i które cenowo są przyjazne dla kieszeni, zwłaszcza w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Kolejną możliwością są licówki porcelanowe. Jest to cienka warstwa materiału, którą cementuje się na przedniej powierzchni zęba i procedura ta wymaga odbycia trzech do czterech wizyt. Lekarz stomatolog, którego pasją jest stomatologia estetyczna, doradzi indywidualnie i wskaże najlepsze rozwiązanie oraz wytłumaczy przebieg całego leczenia protetycznego: począwszy od porady i omówienia kosztów, poprzez oszlifowanie tkanek zęba, pobranie wycisku, odesłanie go do pracowni protetycznej, a następnie zacementowanie listków porcelany na zębie.

Innym rozwiązaniem jest korona np. pełno-ceramiczna, ale w tym przypadku zachodzi konieczność zeszlifowania sporej warstwy szkliwa i zębiny, dlatego muszą być zdecydowane wskazania do tego. Jeżeli więc kształt i kolor zębów wymagają niewielkiej korekty, są bowiem przebarwione po leczeniu kanałowym, mają rozległe wypełnienia lub zbyt szerokie odstępy między zębami, pokrycie ich cienkimi warstwami porcelany jest minimalnie inwazyjną metodą, która gwarantuje poprawę wyglądu i samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *