Magnesy na lodówkę – nauka i zabawa

Bardzo dobrym pomysłem na naukę naszych małych pociech literek czy też na przykład dodawania lub odejmowania są magnesy na lodówkę. Dzieci mogą takie kolorowe cyferki bądź literki zestawiać sobie obok siebie i w ten sposób uczyć się alfabetu lub też właśnie prostych działań matematycznych. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nasze dziecko bawiąc się przy okazji się uczy. Im takie magnesy ciekawsze dla dziecka tym bardziej będzie ono zainteresowane.

Coraz częstszym sposobem na naukę małych dzieci są te oto kolorowe magnesy na lodówkę. Dzieci mogą z literek również układać wyrazy, co jest bardzo pożyteczne dla ich edukacji. Z przestawienia literek jednego wyrazu mogą próbować ułożyć inne słowo. Jest to prosta i interesująca dla dziecka forma nauki połączona z zabawą. Takie magnesy niekoniecznie dziecko musi oczywiście układać na lodówce. Można zakupić mu tablicę magnetyczną i będzie mogło poczuć się jak w szkole. Co jak co, to akurat małe dzieci szkołę lubią i chodzą do niej chętnie.

W związku z rosnącą popularnością tychże magnesów, możemy spotkać je w bardzo wielu sklepach. Producenci i sklepy detaliczne wychodzą klientom naprzeciw i oferują całą gamę przeróżnych kolorów i kształtów literek bądź cyferek z magnesami. Można zakupić je zarówno na sztuki jak i w zestawach. Te z kolei mogą być małe, zawierające kilka literek, jak i bardzo duże, gdzie znajdziemy masę literek i cyferek, z których dziecko bez problemu ułoży nawet całe zdania.

Inną formą takich literek magnesów są przypinki z magnesem. Na takiej przypince, przeważnie okrągłej, może być nadrukowana litera lub cyfra i nauka będzie wyglądała tak samo. Takie buttony z magnesem są świetnym rozwiązaniem ze względu na to, że na plakietce jest miejsce, aby koło literki znalazła się jeszcze na przykład jakaś postać z ulubionej bajki naszego dziecka. Jeśli nasze dziecko będzie chętne do takiej nauki, to możemy również zakupić jakieś kolorowe kotyliony, które będą służyły jako nagroda za naukę..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *