Pompy tłokowe w zastosowaniu z instalacjami igłofiltrowymi.

Wśród wielu rozwiązań stosowanych w przypadku instalacji igłofiltrowych, jednym z ciekawszych jest zastosowaniem pomp tłokowych, które w wielu okolicznościach charakteryzować się będą o wiele lepszymi parametrami pracy. Przede wszystkim jednak, trzeba tutaj skupić się na tym, aby zapewnić sobie prawidłowy dobór pompy, pod względem danych warunków odwadniania, niezależnie od tego czy zastosowana pompa będzie wirowa czy też tłokowa. Najważniejsza jest w końcu wydajność odwadniania a nie rodzaj zastosowanej pompy. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej pompom tłokowym stosowanym w instalacjach igłofiltrowych i określmy najważniejsze ich zalety.

Zalety pomp tłokowych w instalacjach igłofiltrowych.

Najważniejszą cechą charakterystyczną pomp tłokowych jest możliwość stałej ewakuacji wody czy też powietrza, bez zastosowania odrębnego systemu samozasysania. Zapewniają one także możliwość uzyskania bardzo wysokiego podciśnienia, dochodzącego aż do -9.6 bar, co pozwala na odwanianie igłofiltrami na dużej głębokości. Kolejną zaletą jest bardzo wysoka sprawność tego typu urządzeń, dochodząca nawet do 90%, co znacznie ogranicza zużycie paliwa, a to jak wiadomo przekłada się na spore oszczędności. Bardzo popularne pompy tłokowe GEHO dla przykładu posiadają konstrukcję, która zapewnia możliwość bardzo długich okresów pracy na sucho, bez ryzyka uszkodzenia pompy co w wielu przypadkach jest bardzo pożądane (na przykład w przypadku mniejszego poziomu wody gruntowej). Warto tutaj także wspomnieć o tym, iż pompy tłokowe charakteryzują się stałą wysokością podnoszenia bez względu na poziom wydajności, jak to ma miejsce w przypadku pomp wirowych. Są to zalety pozwalające nam stwierdzić, iż pompy tłokowe do igłofiltrów okazują się być bardzo dobrym rozwiązaniem, o wysokim poziomie efektywności, a dodatkowo pozwalają na ograniczenie kosztów związanych z odwadnianiem w toku realizacji prac budowlanych.

Gdzie kupić dobrą pompę tłokową?

Znalezienie dobrego urządzenia tego typu, będzie wymagać od nas znalezienia przede wszystkim profesjonalnego dostawcy, który będzie posiadać w swojej ofercie pompy tłokowe. Z góry jednak możemy tutaj zaznaczyć, iż najlepsze będą urządzenia produkcji GEHO, bowiem użytkownicy pomp tego producenta mogą poszczycić się żywotnością pomp nawet na poziomie kilkudziesięciu lat, a to jest zdecydowanie dobry poziom. Zakup kosztownej pompy tłokowej powinien w końcu być opłacalny, a skoro będzie można ją z powodzeniem wykorzystywać przez kolejne 10 czy też nawet 20 i więcej lat prowadząc systematyczne odwodnienia w wymagających warunkach, to z całą pewnością będzie to inwestycja warto swojej ceny. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż w przypadku pomp tłokowych do instalacji igłofiltrowych, pompy GEHO z serii ZD będą sprawdzać się najlepiej, i to właśnie tego typu urządzeń powinniśmy szukać w pierwszej kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *