Profesjonalna geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu.

Wzmocnienie i stabilizacja gruntu to w wielu współczesnych realizacjach budowlanych bardzo ważna kwestia. Chodzi rzecz jasna przede wszystkim o budownictwo drogowe czy tez kolejowe. Ale także o kwestie realizacji podjazdów brukowanych, tarasów, parkingów czy też lotnisk. Wszędzie tam, poprzez dodatkowe wzmocnienie i stabilizację warstw gruntu możemy osiągnąć ograniczenie kosztów eksploatacji. Możemy też osiągnąć podniesienie trwałości inwestycji. Dlatego też, geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu jest tak bardzo popularna w nowoczesnym budownictwie. Zobaczmy w takim razie, w jakich warunkach jest ona wykorzystywana oraz jakie korzyści niesie za sobą jej zastosowanie.

Geosiatka do wzmacniania gruntu i jej podstawowe zastosowanie.

Przede wszystkim, trzeba sobie tutaj powiedzieć, iż geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu, służy do… wzmacniania gruntu. Ale nie tylko. Warto sobie tutaj powiedzieć, iż geosiatki występują w wielu różnych wariantach. Będziemy mieć więc do czynienia z różnym ich zastosowaniem. Każdy typ geosiatek będzie w zasadzie przeznaczony do nieco innych zastosowań. Aczkolwiek zawsze będzie to w pewnym sensie wzmacnianie i stabilizacja gruntu oraz warstw podbudowy.

Konstrukcja technologiczna geosiatek do wzmacniania gruntu.

Bardzo istotną kwestią jest także to, w jaki sposób geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu będzie wykonana. W większości przypadków będą to poliestrowe siatki, dodatkowo zabezpieczone polimerową powłoką. Będziemy mieć do czynienia z różnymi metodami ich łączenia w zależności od typu geosiatki i jej właściwego przeznaczenia. Dlatego też, kwestie te należy rozpatrywać tylko i wyłącznie poprzez podział geosiatek i ich omówienie.

  • Geosiatki miragrid GX – charakteryzują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Także dobrymi wartościami tarcia w stosunku do gruboziarnistego podłoża. Wykorzystywana jako zbrojenie gruntów niespoistych. Stosowana do stabilizacji gruntów w budownictwie drogowym i kolejowym. Może być wykorzystywana do zabezpieczania skarp składowisk odpadów, czy też w budowie murów oporowych.
  • Polgrid GX – jest to geosiatka dwukierunkowa o otwartej strukturze. W pewnym sensie jest georuszt. Tego typu geosiatka wykorzystywana jest przede wszystkim do budowy dróg, do wzmacniania podtorza. Stosuje się także do budowy tuneli i konstrukcji podziemnych, oraz w przypadku zabezpieczeń antyerozyjnych.
  • Geosiatki Polgrid UX – jest to bardzo dobra geosiatka jednokierunkowa o sztywnych węzłach. Służy przede wszystkim do wzmacniania podłoża w budowie dróg, tuneli, konstrukcji podziemnych. Jest także wykorzystywana w przypadku realizacji kanałów i zbiorników wodnych do wzmocnienia brzegów.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, każda geosiatka stosowana do wzmacniania gruntu> będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Kwestią najważniejszą jest umiejętne jej dobranie do konkretnego zastosowania. Warto więc poświęcić chwilkę na analizę konkretnego przypadku. Dzięki temu bowiem możemy osiągnąć wyjątkowo dobre efekty realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *