Przesilenie wiosenne – jak go zwalczyć?

Przedwiośnie to czas, który bywa trudny do przetrwania. Jesteśmy zmęczeni długą zimą, ciemnymi popołudniami i brakiem słońca. Nasz organizm zaczyna działać na rezerwie energetycznej i z pewnością dobrze by było mu jakoś pomoc. Jak to zrobić?

Uzupełnij niedobory witamin

Co prawda półki naszych sklepów uginają się pod świeżymi warzywami i owocami, to jednak większość z nas widzi znaczącą różnicę np. pomiędzy pomidorami zimowymi, a tymi letnimi. Co tu dużo mówić, nie smakują tak samo, a ten ich nijaki smak często zniechęca nas do spożywania ich w okresie zimowym. W efekcie nie jemy tak często jak w lecie warzyw i owoców, co może skutkować niedoborami różnych witamin.

W takiej sytuacji mamy do wyboru dwa rozwiązania: zacząć jednak jeść więcej świeżych warzyw i owoców lub sięgnąć po leki na wzmocnienie organizmu. Zawarte w nim składniki pozwolą uzupełnić niedobory witamin i minerałów, a to z kolei przełoży się bezpośrednio na lepsze samopoczucie.

Ciesz się z życia

Nic tak nie poprawia naszej kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej, jak pozytywne nastawienie do świata. Badania lekarzy pokazują, że optymiści żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem. Ucz się od nich i staraj się dostrzegać nawet najmniejsze pozytywy. Niech cieszy Cię miłe słowo od partnera, pochwała w pracy czy choćby świecące słońce. Gdy zaczniesz cieszyć się z tych drobiazgów na pewno poczujesz się zdecydowanie lepiej. No to co? Czy już widzisz szklankę do połowy pełną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *