Remont od A do Z. Ile nas wyniesie?

Każdy kto szuka mieszkania wie, że znaleźć ładnie utrzymane  i w dobrej cenie nie jest łatwo. Często decydujemy się więc na zakup tańszego ale nadającego się do remontu. Czy jednak rzeczywiście wyjdziemy na tym lepiej? Zależy to od rozmiaru prac jakie należy wykonać, komu chcemy je powierzyć, jakiej jakości materiałów użyć… czynników jest wiele. Z pewnością niezaprzeczalnym plusem jest jednak to że mieszkanie przystosujemy od razu do swojego gustu.

Weźmy na przykład kuchnię – często mamy w niej kafelki. Ile wyniesie nas ich wymiana na nowe, nie poobijane i takie jakie nam się podobają? Tanio wbrew pozorom nie jest.  Przyjmijmy że chcemy wymienić je na powierzchni 15m2. Profesjonalista najpierw policzy za skucie kafelków i wyniesienie ich-jakieś 250zł. Kupno nowych za cenę powiedzmy 40zł to 600zł. Doliczmy klej i inne potrzebne materiały za 200zł. No a na koniec robocizna fachowca- różnie sobie liczą ale średnio 50zł-przy 15m2  zapłacimy mu 750zł. Tym samym koszta wymiany samych płytek wyniosą nas 1800zł. Dużo?

Ciężko wyliczyć  konkretne koszta. Więcej nas wyniesie remont dużego mieszkania niż małego, to prosty czynnik. Największym kosztem  najczęściej jest robocizna. Jeśli wynajmujemy do remontu firmę i wybieramy średniej jakości materiały, kwota powinna oscylować w granicy 1000zł/m2. Można ją obniżyć wynajmując po znajomości polecanych nam fachowców zamiast firmy od wszystkiego. A najlepiej będzie dla naszej kieszeni, jeśli jak najwięcej prac przy remoncie wykonamy sami. Warunek jednak jest taki, że musimy się na danej robocie znać. Układanie płytek na przykład nie jest tak proste jak się często wydaje.

Najważniejsze przy takim remoncie jest wcześniejsze dobre przemyślenie wszystkiego, zasięgnięcie informacji o fachowcach u znajomych, poproszenie kilku firm o wycenę remontu. Przy kosztach kilkudziesięciu tysięcy złotych nie ma się co śpieszyć. Szukając sprawdzonej firmy remontowej, to jeśli chodzi o Kraków, remont mieszkania warto przeprowadzić z www.budorem.com.pl. Firma rzetelna, sprawdzona i doświadczona, w końcu działa już od ponad 30 lat..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *