Uszkodzenie lodówki a jej naprawa

naprawa lodówek i zamrażarek Rybnik

Lodówka to jedno z bardziej niezbędnych urządzeń AGD w każdym domu. Jest niezbędna w celu bezpiecznego przechowywania żywności, co znacznie ułatwia nam codzienne życie. W końcu, kto ma ochotę codziennie chodzić do sklepu po jednego pomidora, pół ogórka i dwa plasterki sera. To przecież byłoby absolutnie pozbawione jakiegokolwiek sensu. Dzięki lodówce zaś, możemy skutecznie przechowywać żywność przez dłuższy czas, a ta nie będzie ulegać zepsuciu.

Sprawdźmy jednak jak prawidłowo eksploatować lodówkę, aby ograniczyć koszty energii przez nią pobieranej, oraz co zrobić w przypadku uszkodzenia naszej lodówki.

Oszczędna i bezpieczna eksploatacja lodówki.

Przede wszystkim warto tutaj sobie zdać sprawę z tego, iż w przypadku lodówek oraz zamrażarek, będziemy mieć do czynienia z najbardziej energochłonnymi urządzeniami w całym domu. W zdecydowanej większości przypadków, lodówka z zamrażalnikiem będzie pochłaniać blisko 30% energii elektrycznej z całego gospodarstwa domowego. To dużo. W związku z czym warto jednak zastanowić się nad ograniczeniem kosztów eksploatacji lodówki, co można osiągnąć przestrzegając kilku podstawowych zasad.

  • Ustawiamy lodówkę na chłodzenie do temperatury 7 stopni Celsjusza, a zamrażarkę na -18 stopni. Większy poziom mija się zupełnie z celem. Podnosi tylko koszty a wcale nie wpływa na dłuższy czas przechowywania żywności.
  • Rozmrażanie zamrożonych rzeczy warto przeprowadzać dwuetapowo. Dzień wcześniej wyjmujemy zamrożoną żywność i przekładamy ją do lodówki. Dzięki temu pomału będzie się rozmrażać oddając chłód lodówce, a ta z kolei nie będzie musiała pobierać prądu aby schładzać swoje wnętrze.
  • Lodówkę i zamrażarkę utrzymujemy w czystości. Nawet kilkumilimetrowa warstwa szronu, potrafi zwiększyć zapotrzebowanie na energię na poziomie kilku procent. Jednym słowem systematycznie przeprowadzamy rozmrażanie i odszranianie.

Te proste zasady pozwolą nam ograniczyć koszty eksploatacji lodówki nawet o kilkanaście procent, co w skali całego roku może się okazać dość pokaźną sumą oszczędności. Poza tym, oszczędna eksploatacja lodówki oraz zamrażarki znacznie wydłuża czas ich eksploatacji, co także jest wskazane.

Uszkodzona lodówka i zamrażarka.

naprawa lodówek i zamrażarek RybnikLodówki i zamrażarki, tak samo jak każdy inny sprzęt AGD mogą ulegać uszkodzeniom, a dzieje się tak z reguły w wyniku wyeksploatowania poszczególnych podzespołów, lub też w przypadku nieprawidłowego użytkowania. Najczęściej uszkodzeniom w tym przypadku ulec mogą elementy takie jak:

  • Czujnik temperatury NTC (skutkiem czego lodówka nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury)
  • Termostat (j.w.)
  • Elektroniczny moduł sterujący (odpowiedzialny za uruchamianie agregatu chłodzącego przy prawidłowej pracy czujników temperatury oraz termostatu).

Z reguły naprawa lodówek Rybnik realizowana będzie na miejscu u klienta, bowiem większość fachowców w branży bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo wrażliwy na transport jest to sprzęt. W tym przypadku każdy serwisant AGD będzie wolał poświęcić więcej czasu na naprawę u klienta, niż męczyć się z transportem sprzętu na warsztat, podczas którego może dojść do wylewu oleju z karteru agregatu, a co za tym idzie do jego uszkodzenia i konieczności wymiany na nowy.

  • W przypadku transportu lodówki, koniecznością jest zachowanie jej w pionowej pozycji. Czasami, kiedy nie ma innej możliwości, można ją lekko pochylić, ale nie więcej niż pod kątem 45 stopni, a następnie po przewiezieniu na miejscu, ustawić i odczekać kilkanaście godzin a najlepiej całą dobę przed pierwszym uruchomieniem. Niestety nie zawsze jest to pomocne, wobec czego lodówek i zamrażarek lepiej po prostu nie transportować jeśli nie jest to absolutnie koniecznym.
  • Każda naprawa zamrażarek Rybnik powinna być tez objęta gwarancją ze strony serwisanta. Najlepsi fachowcy w twojej okolicy z cała pewnością udzielają gwarancji na okres od 6 do 12 miesięcy, aczkolwiek każdy podchodzi do tej kwestii indywidualnie, uwzględniając typ i wiek lodówki, oraz zakres uszkodzeń podlegających naprawie.

Podsumowanie

Generalnie rzecz ujmując, w większości przypadków, możliwa jest naprawa lodówek oraz zamrażarek, pod warunkiem, iż nie doszło do uszkodzenia agregatu, wskutek niewłaściwego transportu lub nieprawidłowej eksploatacji. Wystarczy wezwać odpowiedniego fachowca, który oceni sytuacji i określi zakres uszkodzeń, a następnie przeprowadzi skuteczną naprawę Twojej lodówki czy tez zamrażarki. Z całą pewnością będzie to tez rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym niż zakupowej lodówki, tym bardziej, jeśli jest to sprzęt stosunkowo nowy, na który dopiero co utraciliśmy okres gwarancji producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *