Właściwe metody motywowania pracowników

skuteczne metody motywowania

Żeby praca była wykonana dobrze, pracownik musi się do niej solidnie przykładać. Niestety nie zawsze umiemy zmotywować go do tego, żeby osiągał jeszcze lepsze rezultaty. Czasami zdarza się tak, że efektywność w naszej firmie bardzo mocno spada i nijak nie możemy temu zapobiec. Tymczasem motywacja pracowników to pierwszy i najważniejszy klucz do sukcesu, jeżeli nauczymy się to robić, firma może zacząć osiągać coraz lepsze efekty.

Nie od dziś wiadomo, że człowiek robi coś tym chętniej, ich większą korzyść dla siebie w tym upatruje. Jeżeli pracownik dostaje taką samą pensję bez względu na to, czy przykłada się do swojej pracy, czy nie, to nie działa to na korzyść pracodawcy. Coaching menedżerski uczy co należy w firmie zmienić, żeby efektywność była większa. Pierwszą z takich rzeczy powinny być przede wszystkim zarobki. One motywują, bo kiedy pracownik ma przed sobą możliwość zdobycia premii za wyniki, to zawsze chętnie przyłoży się do swoje pracy i osiągnie więcej. Jeśli szef mu nie dołoży, to po co ma się starać?

Jeżeli natomiast szefa nie stać jest na to, żeby dawać premie, może pokusić się o propozycje czegoś innego, co dla pracowników też będzie korzystne. Np. ogłosić, że osoba, która w tym roku czy półroczu osiągnie najlepsze wyniki, dostanie awans. Dzięki temu praca przez długi czas będzie wykonywana na „wyższych obrotach”. Taka motywacja pracowników powinna mieć jasne zasady, żeby nie doprowadziła do wyścigu szczurów i żeby w miejscu pracy nie wytworzyła się zła atmosfera. Szef musi czuwać nad tym, żeby nie wywierać na pracownikach zbyt dużej presji i tego właśnie może się nauczyć na szkoleniu menedżerskim. Umiejętne zarządzanie pracownikami przyniesie wiele korzyści.

Więcej o odpowiedniej motywacji pracowników dowiesz się odwiedzając stronę: anacco.pl/motywowanie-pracownikow-szkolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *