Wybór materiałów na taras ogrodowy

deska tarasowa

Niewielki, dobrze skonstruowany taras ogrodowy będzie piękną ozdobą naszego domu i ogrodu, a także doskonałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu w przyjemne letnie dni. Drewniany taras to inwestycja w przydomowym ogrodzie, która sprawi, że korzystanie z przestrzeni ogrodu przez domowników, czy naszych gości będzie mieć zupełnie nową jakość.

Najistotniejszym elementem budowy tarasu jest drewno na taras. Deski drewniane na taras są bardzo dobrym rozwiązaniem z kilku powodów. Nie nagrzewają się zbyt mocno latem, są dość miękkie, by tłumić kroki, a przede wszystkim – pięknie, nowocześnie wyglądają. Najczęściej wybiera się drewno egzotyczne do budowy tarasu, ponieważ jest ono odporne na działanie wysokich temperatur, elastyczne i trwałe, a do tego fantastycznie wygląda. Dobrze jest wybrać też deski sosnowe lub świerkowe odpowiednio zaimpregnowane. Rodzaj deski warto wybrać nie tylko pod względem własnych preferencji, ale również od umiejscowienia tarasu – jego nasłonecznienia, zadaszenia, narażenia na wilgoć itp.

Taras drewniany – konstrukcja z wykorzystaniem legarów i betonowych fundamentów

Konstrukcja tarasu drewnianego oprócz desek wymaga też zastosowania legarów, betonowych stóp oraz elementów zbijających deski – śrub lub blaszek. W zależności od rodzaju drewna oraz umiejscowienia tarasu, istotny jest wybór elementów łączeń – by deski nie rozpadały się pod wpływem czynników atmosferycznych, nie odkształcały lub nie luzowały.

Deska na taras – poradź się firmy budowlanej przed zakupem materiałów

Budowa tarasu musi być bardzo dobrze przemyślana – warto w tym celu poradzić się sprzedawcy w sklepie z deskami tarasowymi, lub po prostu zatrudnić ekipę z firmy REM budującej tarasy. Dzięki temu unikniemy rozczarowania względem jakości wykonania tarasu, oraz dodatkowych remontów po kilku latach jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *