Zdolni Polacy – dlaczego nie mogą się rozwijać?

Polska młodzież wbrew powszechnej opinii jest bardzo zdolna. Jeśli młodym Polakom umożliwi się rozwój umysłowy i fizyczny potrafią oni bardzo dużo osiągnąć. Niestety nawet Ci najzdolniejsi są hamowani w swoim rozwoju brakiem nakładów na naukę czy sport. Dlatego też tak łatwo i bez żalu opuszczają Polskę.

Naukowcy i eksperci

Polscy studenci i naukowcy są bardzo cenieni na całym świecie. Kilka tygodni temu w programach informacyjnych zachwycano się uczniem, który zaprojektował i wykonał rękawicę sterowaną głosem. Polscy studenci wygrali konkurs na marsjański łazik, który projektowali i wykonali z prostych materiałów, które były dostępne za niewielkie pieniądze, jakimi dysponowali. Dlaczego zatem nasi wspaniali, młodzi ludzie nie mogą rozwijać swoich umiejętności w Polsce, tylko muszą wyjeżdżać do innych państw?

Sportowe gwiazdy

Kolejną grupą zupełnie niedocenianą, o którą nasze państwo nie dba, są młodzi sportowcy. Nawet najbardziej zmotywowani młodzi ludzie nie mają szans na wybicie się z powodu braku funduszy na odpowiedni sprzęt, kadrę trenerską i obiekty sportowe. Warto choćby podkreślić, że jednymi z najczęściej wymienianych piłkarzy świata są obecnie między innymi Polacy. Niestety wymieniając ich nazwiska łączone są one z zespołami z lig zagranicznych. Ostatnio spekuluje się na temat Roberta Lewandowskiego, który miał skończyć współpracę z Borussią Dortmund i przejść do FC Bayernu lub Barcelony. Po takich pięknych karierach jak wspomnianego Roberta Lewandowskiego czy Kuby Błaszczykowskiego w niemieckiej lidze, chciałoby się usłyszeć, że również sportowcy trenujący w naszym kraju mają szanse na sławę. Niestety o ile na piłkę nożną są jeszcze jakieś fundusze, to na inne sporty pieniędzy brak. Wielu sportowców, nawet tych światowego formatu, muszą samodzielnie zabiegać o pieniądze na treningi. Medaliści największych imprez światowych takich jak Mistrzostwa Euro czy Olimpiada trenują za własne pieniądze..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *